seyirTURK Güncel Sürümler (Güncelleme: 29.03.2024)

ahmettamoglu
3
Teşekkür etti: 0

Re: seyirTURK Güncel Sürümler (Güncelleme: 29.01.2022)

Mesaj gönderen ahmettamoglu »

tengildet yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 4:43 pm
ahmettamoglu yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 4:39 pm
tengildet yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 4:29 pm

2 şubattan bu yana kullanmadınız değil mi?
Evet. En son 3.34.0 a güncellemiştim. Dün akşam açtığımda bu sorunla karşılaştım.
Raspberry ile ilgili olsa gerek ancak başka kullanıcılardan bu yönde bir problem bildirilmedi. Ya Raspberry kullanan başka kimse yok yada hata almıyorlar yada geri bildirim vermeyip manuel güncelleme yapıyorlar.
Her durumda da kodları bir gözden geçirelim ama elimizde raspberry olmadığından çok da bir şey yapamayacağız çünkü yaptığımız her değişiklik adımını uygulayabileceğimiz bir cihazımız yok.
Evet haklısınız. Her tür sistemi bulundurmanın imkanı yok. Ama işinize yararsa size birşey önerebilirim.
Sanal makine kullanma imkanınız varsa libreelec burada çalışabilen bir sistem sağlıyor. Raspberry Pi'deki sistemin yazılım olarak bir eşdeğeri diyebiliriz.
https://libreelec.tv/downloads/generic/
Bu adreste ilgili dosyalar var. Benim kullandığım versiyonun tam karşılığı olan dosyanın adresi:
https://releases.libreelec.tv/LibreELEC ... -9.2.6.ova
Denemelerinizde faydalanabilirsiniz.

Benim dikkatimi çeken sorunun sadece sessiz güncellemede çıkması. Sizin için tüm güncellemeleri klasik yoldan yapmanın ne gibi bir dezavantajı olur bilemiyorum ama bu konuyu bir düşünmenizi öneririm.

İlginiz için teşekkür ederim.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti ahmettamoglu mesajı için:
tengildet
Değerlendirme: 1.52%

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4
Teşekkür etti: 2344 kez

Mesaj gönderen tengildet »

ahmettamoglu yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 5:12 pm
... Sizin için tüm güncellemeleri klasik yoldan yapmanın ne gibi bir dezavantajı olur bilemiyorum ama bu konuyu bir düşünmenizi öneririm...
sessiz güncelleme sadece site çözücü kodların değişikliği içindir. ve çok sık sessiz güncelleme verilir ki çalışmayan kaynak linkleri sürekli çalışabilir olsun. Doğaldır ki kaynak sitelerde zaman zaman sitelerinde değişikliğe gittiklerinden çözücü kodlar zaman zaman bozulur.

Tüm eklentiyi yenilemek yerine daha az boyutu olan tek dosyanın yenilenmesi daha mantıklıdır.

bu iki sebep sessiz güncellemeler için yeterlidir sanırım.

Verdiğiniz VM imajını deneyeceğim olumlu bir şey çıkarsa önümüzdeki hafta veya sonrasında ki uygulama güncellemesinde veririz.

Teşekkürler.
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

ahmettamoglu yazdı:
...
Bu adreste ilgili dosyalar var. Benim kullandığım versiyonun tam karşılığı olan dosyanın adresi:
...
VM kurduktan sonra verdiğiniz imajı kurdum ve normal kurulumu yaptıktan sonra ( ki repodaki 3.34.0) hiç bir sıkıntı çıkarmadan 3.34.2 sürümüne güncelledi. 5 kez sıfırdan denedim. Dilerseniz, sizde varsa Windows sisteminize kurarak deneyebilirsiniz.
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

ahmettamoglu
3

tengildet yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 5:50 pm
ahmettamoglu yazdı:
...
...
VM kurduktan sonra verdiğiniz imajı kurdum ve normal kurulumu yaptıktan sonra ( ki repodaki 3.34.0) hiç bir sıkıntı çıkarmadan 3.34.2 sürümüne güncelledi. 5 kez sıfırdan denedim. Dilerseniz, sizde varsa Windows sisteminize kurarak deneyebilirsiniz.
Çok ilginç. Biraz önce ben de aynı VM kurulumunu yaparak denedim. 3.34.0 sürümünü zip dosyadan yükledim. Sessiz güncelleme yapmadı.

ahmettamoglu
3

ahmettamoglu yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 6:03 pm
tengildet yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 5:50 pm
ahmettamoglu yazdı:
...
...
Çok ilginç. Biraz önce ben de aynı VM kurulumunu yaparak denedim. 3.34.0 sürümünü zip dosyadan yükledim. Sessiz güncelleme yapmadı.
Şimdi kodi'yi yeniden başlatarak tekrar seyirturk'e girdim. Bu defa güncelledi.

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

Re: seyirTURK Güncel Sürümler (Güncelleme: 08.02.2022)

siz nereden bakıyorsunuz sessiz güncellemeye.
menüdeki Bilgiler ve hakkında kısmından değil mi? ve orada 3.34.0 mı görüyorsunuz.
yaptığımı söyleyeyim VM açıyorum open elec i çalıştırıp live dan başlatıyorum.
önce 3.34.0 dosyasından kurulumu yapıyorum (repodanda yapabilirsiniz yada) (tabii once bilinmeyen kaynaklardan kısmına izin ver yapıyoruz)
açıyorum eklentiyi, bir iki yere bakıyorum biraz süre geçsin diye,
ve ardından Bilgiler - Hakkında kısmına bakıyorum seyirTURK ün
ve aşağıdaki resimde görüldüğü üzere 3.34.2 oluyor.
Ekran görüntüsü 2022-02-13 181357.png

ahmettamoglu
3

tengildet yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 6:15 pm
siz nereden bakıyorsunuz sessiz güncellemeye.
menüdeki Bilgiler ve hakkında kısmından değil mi? ve orada 3.34.0 mı görüyorsunuz.
yaptığımı söyleyeyim VM açıyorum open elec i çalıştırıp live dan başlatıyorum.
önce 3.34.0 dosyasından kurulumu yapıyorum (repodanda yapabilirsiniz yada) (tabii once bilinmeyen kaynaklardan kısmına izin ver yapıyoruz)
açıyorum eklentiyi, bir iki yere bakıyorum biraz süre geçsin diye,
ve ardından Bilgiler - Hakkında kısmına bakıyorum seyirTURK ün
ve aşağıdaki resimde görüldüğü üzere 3.34.2 oluyor.

Ekran görüntüsü 2022-02-13 181357.png
dediğiniz yerde de 3.34.0 gözüküyor. Benim baktığım kodi'nin my addons - video add-ons listesinde de 3.34.0 gözüküyor.
raspberry pi'yi yeniden başlattım fakat değişmedi.
Bu arada bilgiler bölümünde sürüm notları bölümüne de baktım. Android sürüm notları gözüküyor. bilginiz olsun.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti ahmettamoglu mesajı için:
coskun514

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

ahmettamoglu yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 6:30 pm
dediğiniz yerde de 3.34.0 gözüküyor. Benim baktığım kodi'nin my addons - video add-ons listesinde de 3.34.0 gözüküyor.
Bu arada bilgiler bölümünde sürüm notları bölümüne de baktım. Android sürüm notları gözüküyor. bilginiz olsun.
İki yerdeki sürüm numaraları aynısını gösterir.
Maalesef yapabileceğim bir şey yok bu durumda. VM dede düzgün çalışıyor.
Bilgiler kısmı bu konunun ilk mesajındaki mavi kısmı verir Kodide uygulama güncellemesi olmazsa sadece Androidinkini görürsünüz.

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

ahmettamoglu yazdı:
Peki size bir test sürümü göndersem o test sürümü güncelleme sırasında mutlaka hata verecek ve log dosyasına yazacaktır bana o log dosyasını gönderebilir misiniz? Yanıtınıza göre test sürümünü hazırlayacağım.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tengildet mesajı için:
coskun514

ahmettamoglu
3

tengildet yazdı:
Pzr Şub 13, 2022 6:40 pm
ahmettamoglu yazdı:
Peki size bir test sürümü göndersem o test sürümü güncelleme sırasında mutlaka hata verecek ve log dosyasına yazacaktır bana o log dosyasını gönderebilir misiniz? Yanıtınıza göre test sürümünü hazırlayacağım.
Elbette. Gönderirseniz deneyebilirim. Kodi'nin "kodi.log" dosyasını mı kastediyorsunuz?