seyirTURK Android'de "TV Modu" nedir?

seyirTURK Android Telefon uygulaması hakkındaki paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4
Teşekkür etti: 2332 kez

seyirTURK Android'de "TV Modu" nedir?

Mesaj gönderen tengildet »

seyirTURK ün Android sürümünün ayarlar kısmında özelleştirmeler kısmında görmüşsünüzdür "TV Modu Aktif Değil" tuşunu.
Bu nedir?

Bazılarınız bilir Android işletim sistemi iki farklı türe sahiptir, birincisi normal telefonlarda kullanılan Android bir diğeri ise bazı Android TV lerde ve TV boxlarda kullanılan Android TV işletim sistemidir., örneğin sony, philips, tcl, xiaomi TV ler ve mi Box gibi bazı TV kutuları, Android TV işletim sistemini kullanırlar bu daha Android in çok kumanda ile kullanılabilmesini daha rahat kılar ve normal androidden görünüm olarak farklıdır hatta uygulamalar artık Android ve Android TV sürümlerini iki farklı uygulama halinde veya tek uygulamada ikisini destekleyecek şekilde verirler.

Ama bazı TV ve TV kutuları hala telefon için olan Normal Android sistemlerini kullanırlar,
Uygulama hazırlayıcıları olarak bu iki işletim sistemini otomatik tanıyacak kodlara sahibiz.

Bu noktadan sonra seyirTURK te olanı anlatalım:

seyirTURK Normal Android ve Android TV işletim sistemlerini otomatik olarak tanıyarak ekrana verdiği posterleri ve yazı fontlarını size gösterirken tv de büyük telefonda küçük olacak şekilde ayarlar, ancak eğer bir TV veya kutu telefonlarda kullanılan Android sürümünü kullanıyorsa bunu otomatik tanıyamıyoruz yani büyük ekranlı bir cihaz mı? Küçük ekranlı bir chaz mı otomatik olarak tanıyamıyoruz. Bu tip tv ve kutularda Poster ve yazıların büyük görünmesini sağlayabilmek içinde bu tuşu koyduk. Bunu aktif ederseniz poster ve yazılarınız daha büyük görünecektir.

Bu tuş Android TV işletim sistemne sahip cihazlarda işe yaramaz.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tengildet mesajı için:
homersTuran_Turkaz
Değerlendirme: 3.08%
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran