SeyirTURK'ün yenilenmiş haline bayıldım.

seyirTURK Kodi eklentisi hakkında paylaşımlar
ozkaradag
3
Teşekkür etti: 12 kez

SeyirTURK'ün yenilenmiş haline bayıldım.

Mesaj gönderen ozkaradag »

Selamlar,

Beni bilen bilir kolay kolay bir şeyi beğenmem.

Bir ara SeyirTURK'ü kullanmıştım ama o dönemlerde emsallerine göre zayıf olunca bırakmıştım. Ancak TurkVOD'un paralı olması hasebiyle eşe, dosta alternatif önermem gerekti.
Bir dostum; "SeyirTURK çok değişti, istersen bir bak" dedi, hemen WP2'ye ELEC'e kurdum, sonra buraya hesap açıp ekledim eklentiye.

Başladım kurcalamaya, öncelikle arayüz çok hoş, sade ve kullanışlı. Sanki Exodus'u kullanıyorum gibi hissettim.
Artık içerikten ziyade kozmetik benim için önemli çünkü artık yerli eklentilerden de bir Exodus çıkmasını çok istiyorum. SeyirTURK'te bu tadı aldım diyebilirim. Eksiklikleri ve önerilerimi de yazacağım.

TurkVOD içerik olarak iyi olabilir ancak kozmetik olarak çok kötü, orantısız ve kalitesiz afişler, video hakkında hiç olmayan bilgiler cidden canımı sıkıyor, üstelik yıllık bağış yapmama rağmen.
Bu konuda gerçekten SeyirTURK'ü kutluyorum, çok iyi iş çıkarmışsınız. Tebrikler.

Bug mıdır bilmem ama konunun yazdığı karedeki yazının alttarafı kaymadığı için okunmuyor.
TA, TD yerine simge kullanılsa daha hoş olur sanırım.
Kategorileri Simge yapma seçeneği olursa süper olur.
Ayrıca Türler'deki Almanca filan türlerini başka bir bölüme alınsa daha pro olur.

Bir de ben (varsa) yetişkinlerin yerini bulamadım.

Şimdilik bu kadar, okuduğunuz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Sevgiler...
En son ozkaradag tarafından Prş May 21, 2020 10:26 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti ozkaradag mesajı için:
deşarjTeJRtengildetonurTuran_TurkazismailglrRessam
Değerlendirme: 10.77%

TeJR
Site Admin
4
Teşekkür etti: 157 kez

Re: SeyirTURK'ün yenilenmiş haline bayıldım.

Mesaj gönderen TeJR »

Selamlar,
Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Önerilerinize kısa bir açıklama getirmek istedim.

1)"Bug mıdır bilmem ama konunun yazdığı karedeki yazının alttarafı kaymadığı için okunmuyor". Bu şikayeti birkaç kişi daha söyledi bu durumu tekrarlayamadığımız için kendi cihazlarımızda ve emulatorde bir çözüm bulamadık henüz.
2)"TA, TD yerine simge kullanılsa daha hoş olur sanırım". Bu konuda bir düşüncemiz var fakat bazı sorular var aklımızda bu cevap bulmaya çalıştığımız.
3)"Kategorileri Simge yapma seçeneği olursa süper olur". Güzel bir düşünce olabilir inceleyelim, değerlendirelim bu düşünceyi.
4)"Ayrıca Türler'deki Almanca filan türlerini başka bir bölüme alınsa daha pro olur". Bu konuda da bir değerlendirme yapalım.

Tekrar yorumlarınız ve desteğiniz için teşekkürler.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti TeJR mesajı için:
onurozkaradagTuran_TurkazRessam
Değerlendirme: 6.15%

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4
Teşekkür etti: 2333 kez

Mesaj gönderen tengildet »

Merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz :cay , Yazdıklarımız takımımıza güç verdi. Çok teşekkürler.
TurkVOD içerik olarak iyi olabilir ancak kozmetik olarak çok kötü
içeriğimizde eksik olan nedir bilmiyorum ama günlük film dizi sayılarımızı:

viewforum.php?f=14 buradan ve uygulamalarımızın istatistik kısmından inceleyebilirsiniz,

Dizi ve Film kaynaklarımız en iyilerinden seçildi. Daha iyileri varsa önerilerinizi bekleriz.

Dünya IPTV leri ve TURK tvlerini bol alternatifi ile bulabilirsiniz, Adult IPTV ise ayrı bir konu :)

Radyolarımız gün geçtikçe genişliyor.

Sizinde fark ettiğiniz gibi afişler, imdb puanları, özetler, çıkış tarihleri gibi ince ayrıntılar eklenti ve uygulamalara ayrı bir hava katıyor, kullanırken daha fazla zevk alıyorsunuz. Bu ayrıntılara ek olarak yakında oyuncular, yönetmenler, yazarlar gibi daha ayrıntılar eklenecek. Bu konuda ve diğer konularda kullanıcılarımız yol gösteriyor öneriler veriyorlar sağolsunlar.

Yetişkin içerik için ise alttaki konuyu okuyabilirsiniz:
viewtopic.php?f=14&t=123

Zaman ayırıp yazdıklarınız için tekrar teşekkürler.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tengildet mesajı için:
onurozkaradagTuran_TurkazismailglrRessam
Değerlendirme: 7.69%
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

ozkaradag
3

TeJR yazdı:
Prş May 21, 2020 8:08 pm
Selamlar,
Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Önerilerinize kısa bir açıklama getirmek istedim.

1)"Bug mıdır bilmem ama konunun yazdığı karedeki yazının alttarafı kaymadığı için okunmuyor". Bu şikayeti birkaç kişi daha söyledi bu durumu tekrarlayamadığımız için kendi cihazlarımızda ve emulatorde bir çözüm bulamadık henüz.
2)"TA, TD yerine simge kullanılsa daha hoş olur sanırım". Bu konuda bir düşüncemiz var fakat bazı sorular var aklımızda bu cevap bulmaya çalıştığımız.
3)"Kategorileri Simge yapma seçeneği olursa süper olur". Güzel bir düşünce olabilir inceleyelim, değerlendirelim bu düşünceyi.
4)"Ayrıca Türler'deki Almanca filan türlerini başka bir bölüme alınsa daha pro olur". Bu konuda da bir değerlendirme yapalım.

Tekrar yorumlarınız ve desteğiniz için teşekkürler.
Cevap için teşekkürler dost.

1. Konu için KODI'nin scraper sisteminden yardım alabilir miyiz diye düşünüyorum.

2. Sorular gizli ya da kapalı değilse ben de yardımcı olmaya çalışabilirim.

3. Konu için Exodus Eklentisi bir fikir verebilir kanaatindeyim.

4. Olmasa da olur ama yani o grupta görünmesi bir garibime gitti doğrusu.

Bu arada sizi çıkaramadım, diğer arkadaşları tanıyorum da sizin nicki ilk kez gördüm.
tengildet yazdı:
Prş May 21, 2020 8:14 pm
Merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz :cay , Yazdıklarımız takımımıza güç verdi. Çok teşekkürler.
TurkVOD içerik olarak iyi olabilir ancak kozmetik olarak çok kötü
içeriğimizde eksik olan nedir bilmiyorum ama günlük film dizi sayılarımızı:

viewforum.php?f=14 buradan ve uygulamalarımızın istatistik kısmından inceleyebilirsiniz,

Dizi ve Film kaynaklarımız en iyilerinden seçildi. Daha iyileri varsa önerilerinizi bekleriz.

Dünya IPTV leri ve TURK tvlerini bol alternatifi ile bulabilirsiniz, Adult IPTV ise ayrı bir konu :)

Radyolarımız gün geçtikçe genişliyor.

Sizinde fark ettiğiniz gibi afişler, imdb puanları, özetler, çıkış tarihleri gibi ince ayrıntılar eklenti ve uygulamalara ayrı bir hava katıyor, kullanırken daha fazla zevk alıyorsunuz. Bu ayrıntılara ek olarak yakında oyuncular, yönetmenler, yazarlar gibi daha ayrıntılar eklenecek. Bu konuda ve diğer konularda kullanıcılarımız yol gösteriyor öneriler veriyorlar sağolsunlar.

Yetişkin içerik için ise alttaki konuyu okuyabilirsiniz:
viewtopic.php?f=14&t=123

Zaman ayırıp yazdıklarınız için tekrar teşekkürler.
Hoş buldum ustam.

İçerikde sıkıntı yok, belki kaynak çokluğu TurkVOD'ta çok olduğu gözüme çarpıyor (tabii çalışıyor mu o da belli değil ;) ), dikkat edin kötü demedim lakin kozmetik olarak çok kötü olarak dedim.
IPTV kısmını doğrusu çok önemsemiyorum çünkü ben görüntü kalitesi olarak hiç bir zaman IPTV'yi yeterli bulmuyorum, bu SeyirTURK için de demiyorum, genel gözlemim bu.

Kozmetik konusunda ben de elimden gelince geliştirilme konusunda yardımcı olacağım.

Yetişkin konusu için teşekkürler.

Aslında basit gibi görünen bir işin zorluklarıyla karşılaşıyorsunuz, kolay gelsin hepinize.

Sevgiler...
tengildetTuran_TurkazRessam
Değerlendirme: 4.62%

pro_dufa
3
Teşekkür etti: 2 kez

Mesaj gönderen pro_dufa »

Selamlar,

@ozkaradag dostum yazmış bende bir iki ekleme yapayım.

Öncelikle emegi geçen herkesin eline sağlık.

-Dizi arama kısmında filmi seçince çıkan ve çalışan Tr ve En içerikler çok kullanışlı.

- Arama kısmında birden fazla kelime yazınca aradığımı bulmada sıkıntı yaşadım. Belki bana yada aradığım kelimeler ile ilgili bir sıkıntıdır.

-Arama yapmak icin “ise,eğer” gibi parametrik karakterler varsa arama info gibi bir kısma eklenebilir.

-Ayarlar kısmında istemediğimiz kaynakları scrap seçeceğinden çıkartma yada ekleme olabilir.

-İzleyeceğimiz dizi yada filmi indirme seçeceği olursa harika olur.

-Favoriye ekleme kısmı çok güzel olmuş.Eklenen IPTV linki değiştiğinde bu kısım otomatik değişiyordur diye düşünüyorum.

-Ayarlar kısmında Mac adresi değiştirilemez olarak ayarlanmış. Apple TV yeni nesil Kodi kullanıcıları bu eklentide Mac adresini 00:02:00:00:00:00 olarak sabit görmektedir. Devamında bu Mac adresi kara listeye alınırsa Mac degistiremedigimiz icin sorun çıkabilir.Ornegin tvod üzerinde bu Mac kara listede ve ayarlardan cihazın gerçek Mac adresini yazabiliyoruz.

-Calismayan link yada içeriğe girildiğinde bildir butonu eklenerek cihaz model ve region bilgisi gönderilmesi özelliği eklenip kullanıcılardan çalışmayan bilgi sorgulamak yerine havuzda toplu takip yapılabilir.

Şimdilik aklıma gelen + ve - yönler bu şekilde olup, tekrardan emeğiniz ve kullanıcılara seviyeli yaklaşımınızdan ötürü tebriklerimi iletiyorum.

Saygılarımla.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti pro_dufa mesajı için:
ozkaradagdeşarjtengildetTuran_TurkazRessam

ozkaradag
3

pro_dufa yazdı:
Prş May 21, 2020 11:06 pm
Selamlar,

@ozkaradag dostum yazmış bende bir iki ekleme yapayım.

Öncelikle emegi geçen herkesin eline sağlık.

-Dizi arama kısmında filmi seçince çıkan ve çalışan Tr ve En içerikler çok kullanışlı.

- Arama kısmında birden fazla kelime yazınca aradığımı bulmada sıkıntı yaşadım. Belki bana yada aradığım kelimeler ile ilgili bir sıkıntıdır.

-Arama yapmak icin “ise,eğer” gibi parametrik karakterler varsa arama info gibi bir kısma eklenebilir.

-Ayarlar kısmında istemediğimiz kaynakları scrap seçeceğinden çıkartma yada ekleme olabilir.

-Favoriye ekleme kısmı çok güzel olmuş.Eklenen IPTV linki değiştiğinde bu kısım otomatik değişiyordur diye düşünüyorum.

-Ayarlar kısmında Mac adresi değiştirilemez olarak ayarlanmış. Apple TV yeni nesil Kodi kullanıcıları bu eklentide Mac adresini 00:02:00:00:00:00 olarak sabit görmektedir. Devamında bu Mac adresi kara listeye alınırsa Mac degistiremedigimiz icin sorun çıkabilir.Ornegin tvod üzerinde bu Mac kara listede ve ayarlardan cihazın gerçek Mac adresini yazabiliyoruz.

-Calismayan link yada içeriğe girildiğinde bildir butonu eklenerek cihaz model ve region bilgisi gönderilmesi özelliği eklenip kullanıcılardan çalışmayan bilgi sorgulamak yerine havuzda toplu takip yapılabilir.

Şimdilik aklıma gelen + ve - yönler bu şekilde olup, tekrardan emeğiniz ve kullanıcılara seviyeli yaklaşımınızdan ötürü tebriklerimi iletiyorum.

Saygılarımla.
Eline sağlık candostum.

Bug mıdır bilmem ama konunun yazdığı karedeki yazının alttarafı kaymadığı için okunmuyor.
Bu sorun KODI'nin kendi Confluence temasından kaynaklanıyor sanırım, Xonfluence temasında böyle bir sorun yok. Boşuna uğraşıp zaman kaybetmeyin diye yazdım.

Bu arada bir hesabı kaç yerde kullanabiliriz?
Ben aynı hesabımı Box ve PC'de girdim de.

Sevgiler...
En son ozkaradag tarafından Cum May 22, 2020 12:23 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
tengildetTuran_TurkazismailglrRessam

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

Bur arada bir hesabı kaç yerde kullanabiliriz?
Ben aynı hesabımı Box ve PC'de girdim de.
Dilediğiniz cihaza girebilirsiniz sınırlama yok.

pro_dufa teşekkürler şu anda dışarıdayım detaylı yanıtlayacağım pc başına geçince.
ozkaradagTuran_Turkazpro_dufaismailglrRessam
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
ismailglr
4
Teşekkür etti: 62 kez

Mesaj gönderen ismailglr »

@ozkaradag usta da gelmiş foruma ne güzel.güzel tavsiyeleri seyirTURK 'e faydası olacaktır kesinlikle.

TurkVOD u ben de estetik yönden zayıf buluyorum ama @berkenkey ustanın da tek başına mücadelesine hayranım.

Başından beri çok istikrarlı hep ayakta kaldı TurkVOD.Paralı olmasını da desteliyorum.emek ve maliyetler bizler tarafından da desteklenmeli diye düşünüyorum.

bütün ustaların ellerine sağlık..Çok güzel yerli vod uygulamalarımız oldu.nstreamVOD da Rusa yalvardığımız günleri unutmadım :)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti ismailglr mesajı için:
tengildetozkaradagdeşarjTuran_TurkazRessam

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

pro_dufa yazdı:
Prş May 21, 2020 11:06 pm
yazdığınız her kelime bir film adında bulunmazsa dönüş olmayacaktır örnek: "spider man " arattığınızda film gelecektir ama "çatı adam" yazdığınızda bir filmle uyuşmayacak ve adında çatı ve/veya adam geçen filmlerde getirilmeyecektir.
Maalesef sadece düz arama yapılabilmekte. parametreler ile arama sistem tam oturduktan sonra yapılabilir.
Güzel bir öneri değerlendirme listemize aldık
Uygulaması basit kodlaması yine o kadar basit bir işlem ancak biz seyirTURK e "online video browser" diyoruz, hatta kodidede eklenti bilgilerine girdiğinizde bu ifadeyi göreceksiniz, onun için indirme işlemini doğru bulmuyoruz kaldıki herkesin interneti sunduğumuz videoları izlemek için yeterli, sadece cep kullanıcıları için faydalı olabilir, bunuda ileride düşünelim.
şayet otomatik link güncelleyebilseydik favorilerede ihtiyaç kalmazdı, biliyorsunuz en çabuk ölen linkler iptv linkleri, bunları güncellemek için hergün tek tek kontrol edip ölenleri ayırmak, yerlerine free link bulup tekrar eklemek gerekir ki buda büyük bir efor sarfı demek, bu zamanı ve eforu uygulamları geliştirmeye ayırmak bence daha doğru olurdu. ki öyle yaptık, kullanıcılar kendi kullandıkları linklerin ne kadar uzun ömürlü olup olmadığını sürekli izlediklerinden bilirler ve favorilerine eklerler diye düşündük. Yani Kullanıcılar da ellerini biraz taşın altına koyuyorlar artık bu durumda :)
Mac adresinin değiştirilmemesini özellikle istedik. Ki kullanıcılardan şu ana kadar kimsenin mac i 00:02:00:00:00:00 gelmedi, bazı cihaz üreticileri uyanıklık yapıp her cihaz için ayrı ayrı mac adresi satın almıyorlardı (maliyet kaygısıda denilebilir) ürettikleri her cihaza tek bir adres verip geçebiliyorlar dı ama şu anda öyle bir durum yaşanmıyor bu iyi bir şey. Uniq kullanıcıları böyle belirleyebiliyoruz. dediğim gibi şu ana kadar bir sıkıntı ile karşılaşmadık. Manuel değiştirmede yine sıkıntı olmayacak mı sizin bakış açınıza göre ben bir mac i engelleyeceğim ( ki böyle bir şey mümkün değil şimdilik) sonra adama maci değiştirme izni verdiğim için mac i değiştirip tekrar sisteme girecek :). Ama dediğim gibi endişe etmeyiniz mac ile ilgili bir sorun normal kullanıcılar için söz konusu değil.
Değerlendirme listemize aldık, teşekkürler.
... kullanıcılara seviyeli yaklaşımınızdan ötürü tebriklerimi iletiyorum.
Kullanıcılarımızın eleştirileri ve önerileri uygulamalarımızı geliştirmek için büyük birer fırsat, tek bir kullanıcımızın bizim için değeri büyük, Hepsine buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bunun farkına varıp bizi tebrik ettiğiniz için ayrıca teşekkürler.
Tüm kullanıcılarımız gibi sizinde önerileriniz de her zaman hoşgeldi.
pro_dufaozkaradagTuran_TurkazRessam

ozkaradag
3

ismailglr yazdı:
Cum May 22, 2020 1:40 pm
@ozkaradag usta da gelmiş foruma ne güzel.güzel tavsiyeleri seyirTURK 'e faydası olacaktır kesinlikle.

TurkVOD u ben de estetik yönden zayıf buluyorum ama @berkenkey ustanın da tek başına mücadelesine hayranım.

Başından beri çok istikrarlı hep ayakta kaldı TurkVOD.Paralı olmasını da desteliyorum.emek ve maliyetler bizler tarafından da desteklenmeli diye düşünüyorum.

bütün ustaların ellerine sağlık..Çok güzel yerli vod uygulamalarımız oldu.nstreamVOD da Rusa yalvardığımız günleri unutmadım :)
Dostum seni burada görmek güzel oldu ya, nasılsın? İnşallah sıkıntın yoktur hayatta. Bak yol yine keşişti, ama dostluklar unutulmuyor be İsmail'im.

SeyirTURK için bağış sistemi getirilmesinden yanayım ama esktra içerik yani ayrıcalık olmasın ve zorlanmasın kimse, yabancıların yaptığı gibi "bir bira ismarlayın" gibi "bir Lupponuzu yerim" tarzında bir şey olmalı.

nStreamVOD bir milattır, değerini bilmek gerek.
şayet otomatik link güncelleyebilseydik favorilerede ihtiyaç kalmazdı, biliyorsunuz en çabuk ölen linkler iptv linkleri, bunları güncellemek için hergün tek tek kontrol edip ölenleri ayırmak, yerlerine free link bulup tekrar eklemek gerekir ki buda büyük bir efor sarfı demek, bu zamanı ve eforu uygulamları geliştirmeye ayırmak bence daha doğru olurdu. ki öyle yaptık, kullanıcılar kendi kullandıkları linklerin ne kadar uzun ömürlü olup olmadığını sürekli izlediklerinden bilirler ve favorilerine eklerler diye düşündük. Yani Kullanıcılar da ellerini biraz taşın altına koyuyorlar artık bu durumda
Radikal bir önerim olacak, IPTV tarafını projeden çıkarsak daha güzel ve verimli olur kanaatini taşıyorum, hem bu sizin yükünüzü de epey azaltır hem proje sadece VOD olarak daha derli toplu olur.
IPTV içinse ayrı bir proje olabilir, yani ayrı bir eklenti / app yapılabilir.

Bu arada http://www.mach1digital.com/mach1forum/ ... post696566 .

Sevgiler...
tengildetRessamTuran_Turkaz
Değerlendirme: 4.62%