Fatma Girik hayatını kaybetti!

Konu dışı geriye kalan ne varsa buyrun.
Kullanıcı avatarı
maho35
4
Teşekkür etti: 185 kez

Fatma Girik hayatını kaybetti!

Mesaj gönderen maho35 »

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti. Kovid 19’a bağlı zatürre tedavisi gören Girik'in çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybettiği açıklandı.

Girik`in tedavi gördüğü hastaneden vefatıyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, "Türk sinemasının çınarı ve değerli oyuncusu Sayın Fatma Girik, COVID-19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti. Liv Hospital ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Fatma Girik’in ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz" denildi.

Eski Şişli Belediye Başkanı olan Girik için Keskin şu ifadeleri kullandı:

"Yeşilçam’ın ve Şişlimizin büyük değeri, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan onur duyduğum eski Şişli Belediye Başkanımız sevgili Fatma Girik’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim."

CNN Türk canlı yayınında konuşan Orhan Gencebay, "Çok üzüldüm Çok büyük bir kayıptır. Son zamanlarda durumu çok hassastı, hastaydı. Türk sinemasına en büyük emekleri verenlerden birisiydi. Durumu iyi değildi. Kaybedeceğimizi hissetmiştik. Kendisini çok seviyorduk. Çok güzel anılarımız var. Harika bir insanı kaybettik. Allah rahmet eylesin." dedi.

"Kendimi toparlama toparlamaya çalışıyorum konuşabilmek için. Bir ay kadar önce ziyaret etmiştim. Çok iyiydi, aklı başındaydı. Tabi yürüyemiyordu, onun için fizik tedavi görüyordu." Hülya Koçyiğit

İnanamıyorum...Bağıra bağıra ağlamak geliyor içimden... Ne kadar iyiydi o... Yüreğim yanıyor, büyük bir parçam gitti...Gözümün önünde mavi, yiğit bakışları... Öyle zarif bir kadındı ki...Cüneyt Arkın

12 Aralık 1942 tarihinde İstanbul'da doğan Fatma Girik, Cağaloğlu Kız Lisesi'ni bitirdi. 1957 yılında ilk başrolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri'nin yaptığı Leke'ydi. Leke'yi oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramadığı birkaç iddiasız yapım daha izledi. Fatma Girik'in performansıyla dikkatlerden kaçmayacağı film, Memduh Ün'ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı Ölüm Peşimizde'ydi. Memduh Ün’le tanışıklığı Girik’in hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu.

180'den fazla filmde rol aldı. İleriki yıllarında siyasete de atılan Fatma Girik, Sosyaldemokrat Halkçı Parti'den 1989-1994 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı yaptı.

Siyaset ve oyunculuğun dışında kısa bir dönem televizyon ekranlarında Söz Fato'da adlı bir programın sunuculuğunu da yaptı.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti maho35 mesajı için:
deşarjtengildethomers
Değerlendirme: 4.62%

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4
Teşekkür etti: 2333 kez

Re: Fatma Girik hayatını kaybetti! Ölüm nedeni belli oldu

Mesaj gönderen tengildet »

Resim

Bir döneme damgasını vurmuş ender kişilerden biriydi, o dönem tarihsel olarak geçmiş olsa bile hala kendisini hissettiriyor.
Çok özleyeceğim bir oyuncu. Çok üzüldüm.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tengildet mesajı için:
homersmaho35Turan_Turkaz
Değerlendirme: 4.62%
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
Turan_Turkaz
3
Teşekkür etti: 2132 kez

Re: Fatma Girik hayatını kaybetti! Ölüm nedeni belli oldu

Mesaj gönderen Turan_Turkaz »

tengildet yazdı:
Resim

Bir döneme damgasını vurmuş ender kişilerden biriydi, o dönem tarihsel olarak geçmiş olsa bile hala kendisini hissettiriyor.
Çok özleyeceğim bir oyuncu. Çok üzüldüm.
Allah rahmet eylesin

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Turan_Turkaz mesajı için:
tengildet
Değerlendirme: 1.54%
Resim