Amazon FireTV ve Seyirturk

seyirTURK Android Telefon uygulaması hakkındaki paylaşımlarınız.
retroturk
3
Teşekkür etti: 0

Amazon FireTV ve Seyirturk

Mesaj gönderen retroturk »

Selamlar,

öncelikle bu güzel uygulama için çok teşekkür ederim. Sade, anlaşılabilir bir arayüz ve kullanımı oldukça kolay...geliştirenleri tebrik ederim.

AmazonFire TV 2.jenerasyonda 2 gündür kullanıyorum... uygulamada 2 sorunla karşılaştım. Belki çözümü vardır, belki de küçük bir müdahaleyle düzelebilir.

1- Uygulama açıldığında yeni güncelleme var, bilgi kutucuğunda tek seçenek "Güncelle" tuşu. Kullanıcı pekala, güncellemeden devam etmek isteyebilir. Belki bununla ilgili bir ayar vardır (güncelleme kontrol et/etme gibi). Ama Güncelleyi seçtiğimde iletişim kutusu kayboluyor, birsüre sonra yine aynı iletişim kutusu geliyor. Bu noktadan sonra bulabildiğim tek çözüm, SeyirTurk'u kaldırıp, yeniden kurmak oldu :( Bir şekilde güncellemeyi başaramadım...Güncelleme var iletişim kutusunu aşamadım.

2- Üyeliğimi uygulama üzerinden değil, forum üzerinden yaptım. Foruma giriş için kullandığım kullanıcı ve şifreyle uygulamaya giriş yaptığımda, giriş başarılı demesine rağmen, favori IPTV kanallarını ekleyemedim. Tekrar giriş kısmına gittiğimde, tekrar giriş yapmam gerekliliğiyle karşılaştım. Bir session ya da cookie gibi bir yerde username/pass tutuluyorsa, AmazonFireTV izin vermiyor olabilir. Ne yapabilirim bilemiyorum.
- forum mesajlarında uygulamada "Üye ol" a tıklamak gerekliliği ifade edilmiş. Bunu daha sonra gördüğümden ve Üye ol seçeneği ilk girişten sonra yeniden karşıma gelmediğinden deneyemedim. Güncelle döngüsüne takıldığım için, bugün muhtemelen SeyirTUrk'ü yeniden kurup bu yöntemi deneyeceğim...

Umarım sorunların çözümü vardır. Yoksa da sizlere faydalı bir geri besleme olmuştur... Çalışmalarnızda başarılar dilerim.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti retroturk mesajı için:
tengildetTuran_Turkaz
Değerlendirme: 3.08%

TeJR
Site Admin
4
Teşekkür etti: 157 kez

Re: Amazon FireTV ve Seyirturk

Mesaj gönderen TeJR »

retroturk yazdı:
Pzr Eyl 20, 2020 12:01 pm
Selamlar,

öncelikle bu güzel uygulama için çok teşekkür ederim. Sade, anlaşılabilir bir arayüz ve kullanımı oldukça kolay...geliştirenleri tebrik ederim.

AmazonFire TV 2.jenerasyonda 2 gündür kullanıyorum... uygulamada 2 sorunla karşılaştım. Belki çözümü vardır, belki de küçük bir müdahaleyle düzelebilir.

1- Uygulama açıldığında yeni güncelleme var, bilgi kutucuğunda tek seçenek "Güncelle" tuşu. Kullanıcı pekala, güncellemeden devam etmek isteyebilir. Belki bununla ilgili bir ayar vardır (güncelleme kontrol et/etme gibi). Ama Güncelleyi seçtiğimde iletişim kutusu kayboluyor, birsüre sonra yine aynı iletişim kutusu geliyor. Bu noktadan sonra bulabildiğim tek çözüm, SeyirTurk'u kaldırıp, yeniden kurmak oldu :( Bir şekilde güncellemeyi başaramadım...Güncelleme var iletişim kutusunu aşamadım.

2- Üyeliğimi uygulama üzerinden değil, forum üzerinden yaptım. Foruma giriş için kullandığım kullanıcı ve şifreyle uygulamaya giriş yaptığımda, giriş başarılı demesine rağmen, favori IPTV kanallarını ekleyemedim. Tekrar giriş kısmına gittiğimde, tekrar giriş yapmam gerekliliğiyle karşılaştım. Bir session ya da cookie gibi bir yerde username/pass tutuluyorsa, AmazonFireTV izin vermiyor olabilir. Ne yapabilirim bilemiyorum.
- forum mesajlarında uygulamada "Üye ol" a tıklamak gerekliliği ifade edilmiş. Bunu daha sonra gördüğümden ve Üye ol seçeneği ilk girişten sonra yeniden karşıma gelmediğinden deneyemedim. Güncelle döngüsüne takıldığım için, bugün muhtemelen SeyirTUrk'ü yeniden kurup bu yöntemi deneyeceğim...

Umarım sorunların çözümü vardır. Yoksa da sizlere faydalı bir geri besleme olmuştur... Çalışmalarnızda başarılar dilerim.
1. Sorunda belirttiğiniz durum bazı cihazlarda veya internet bağlantılarında olabiliyor. Firesticklerde özellikle bu sorun mevcut. Bu firestick nedeniyle olmakta. Uygulamamız ne yazık ki sürekli değişen ve gelişen altyapıya uyumlu yapıldığından bir önceki versiyon izin versek bile çalışmayacaktır. Bu yüzden güncelleme zorunlu tutuluyor.

2. forum ve uygulama üyelikleri ayrılar. Bu nedenle daha önce üye ol butonunu kullanarak üye olmadıysanız giriş yapmanız mümkün olmaması lazım. Eğer önceden kodi veya başka bir sürümde üye ol butonuyla üye olduysanız giriş yaptığınızda direk giriş yapması lazım. Arkasından tekrar giriş yap butonu üyelik ismi değiştirme veya şifre değiştirme gibi işlemler sonucunda kullanılması içindir. Eğer girişiniz başarıyla yapıldıysa ayarlar bölümünde oturumunuz açık yazısını görmeniz lazım logomuzun altında. Iptv kanallarını favorilere ekleme işlemi için favoriye eklemek istediğiniz kanalın üstüne gelip orta giriş tuşuna uzun süre basılı tuttuğunuzda size gelen ekran uyarısı aracılığı ile ekleyebilirsiniz. Bu işlem sonrasında iptv listesinde ilk sırada iptv favoriler seçeneği gözükecektir. Iptv favoriler ve film/dizi favoriler birbirlerinden ayrı sistemlerdir.

Geri bildiriminiz için teşekkürler.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti TeJR mesajı için:
tengildetTuran_Turkazonur
Değerlendirme: 4.62%

retroturk
3
Teşekkür etti: 0

Re: Amazon FireTV ve Seyirturk

Mesaj gönderen retroturk »

cevaplar için teşekkürler...

güncellemeler çok sık olmasa ya da güncellenecek içerikleri mutlak ve seçimlik olarak düzenleyebilsek güzel olurdu...

çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Not: Amazon FireTV'de uygulama üzerindeki "ÜYE OL" çalışmıyor. Sistemin yazma/erişimle ilgili bir kısıtlaması olsa gerek. Forum kullanıcı/şifre ile giriş yaptığımda "İzlemeye Devam et" doğru içeriği getiriyor...
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti retroturk mesajı için:
tengildetTuran_Turkaz
Değerlendirme: 3.08%