seyirTURK Android sorunlarını buradan paylaşalım.

seyirTURK Android Telefon uygulaması hakkındaki paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
tayf65
3
Teşekkür etti: 1 kez

Re: seyirTURK Android sorunlarını buradan paylaşalım.

Mesaj gönderen tayf65 »

merhaba
saat gibi çalışna uygulama için emeginize sağlık. sorum ise şu: altyazılı filmleri listele komutu hitit güneşi logısunu göstermeden boşa düşüyor. diğer başlıklarda böyle bir sorun görmedim. kontrol etmeniz mümükünmü? teşekkürler...
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tayf65 mesajı için:
tengildethomers
Değerlendirme: 3.08%

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4
Teşekkür etti: 2332 kez

Mesaj gönderen tengildet »

tayf65 yazdı:
Pzr Ara 19, 2021 6:52 pm
merhaba
saat gibi çalışna uygulama için emeginize sağlık. sorum ise şu: altyazılı filmleri listele komutu hitit güneşi logısunu göstermeden boşa düşüyor. diğer başlıklarda böyle bir sorun görmedim. kontrol etmeniz mümükünmü? teşekkürler...
Haber verdiğiniz için teşekkürler. Bir saat içinde düzeltmiş oluruz. Sadece Filmlerde bu hata oluşuyor, dizilerde sıkıntı yok.
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

Sorun düzeltildi. Bazı cihazlarda yarın düzelecektir 13:00 den sonra.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tengildet mesajı için:
homers
Değerlendirme: 1.54%
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
muratates1973
3
Teşekkür etti: 34 kez

Mesaj gönderen muratates1973 »

merhaba;supergirl dizisini takip ediyorum 5.sezon 4. bölümden itibaren 360 pikselde yayın veriyor izlemesi sıkıntılı oluyor. Türkçe dublaj diziyo linkinden verilen yayın çok kötü 50 mbs internet kullanıyorum 48 mbs'de böyle oluyor. teşekkür ederim .

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

Şu anda denediğim 5. Sezon 4. Bölüm 480p ile başladı ve 1080p ile devam etti.
Bu noktada şunu söylemek istiyorum:
Sadece sizin internetinizin iyi olması yetmez, bulunduğunuz bölgedeki kullanım yoğunluğu( bir çok elektronik cihazın kapasitesi belli ve interneti dağıtan paylaştıran ve bilgileri bu ağ üzerinden ileten bu cihazlar ve kablolardır bunu paylaşan 10 kişi iken rahat bir iletişim sağlarken 1000 kişi olunca sıkıntı çıkması normal yani hız düşer isteklerin yanıtlanması bir süre almaya başlar vs). Ayrıca videonun bulunduğu sunucuya bağlı insan sayısı artınca oradaki internet ve diğer kaynaklarda bölünür ve yine yanıt süresi uzar kalite düşer vs vs vs.
Özellikle hafta sonları ve akşamları bunlar yaşanır.

Tabii birde bunların arızaları ve bakımları var :) bize farkettirmeden sorunları düzeltmeye uğraşan onca insan, hepsine teşekkürler.bununda etkisi var

Hatta hatta havanın sıcaklığının nem oranının vs de payı var çok minimum olsada.

Kullanıcı avatarı
muratates1973
3

tengildet yazdı:
Pzt Ara 20, 2021 3:20 pm
Şu anda denediğim 5. Sezon 4. Bölüm 480p ile başladı ve 1080p ile devam etti.
Bu noktada şunu söylemek istiyorum:
Sadece sizin internetinizin iyi olması yetmez, bulunduğunuz bölgedeki kullanım yoğunluğu( bir çok elektronik cihazın kapasitesi belli ve interneti dağıtan paylaştıran ve bilgileri bu ağ üzerinden ileten bu cihazlar ve kablolardır bunu paylaşan 10 kişi iken rahat bir iletişim sağlarken 1000 kişi olunca sıkıntı çıkması normal yani hız düşer isteklerin yanıtlanması bir süre almaya başlar vs). Ayrıca videonun bulunduğu sunucuya bağlı insan sayısı artınca oradaki internet ve diğer kaynaklarda bölünür ve yine yanıt süresi uzar kalite düşer vs vs vs.
Özellikle hafta sonları ve akşamları bunlar yaşanır.

Tabii birde bunların arızaları ve bakımları var :) bize farkettirmeden sorunları düzeltmeye uğraşan onca insan, hepsine teşekkürler.bununda etkisi var

Hatta hatta havanın sıcaklığının nem oranının vs de payı var çok minimum olsada.
Fast tv den 1080 izledim

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

Ayrıca videonun bulunduğu sunucuya bağlı insan sayısı artınca oradaki internet ve diğer kaynaklarda bölünür ve yine yanıt süresi uzar kalite düşer vs vs vs.
Başka bir yerdende olsa izleyebildiğinize sevindim.
fast tv nin kaynağı ile diziyo nun kaynağı aynı mı? Yani ikiside aynı bilgisayardamı bulunduruyor videolarını
yada aynı ülkede mi? Yukarıdaki mesajımda olabilecekleri sıraladım daha bunlara onlarca sorun eklenebilir. Eğer merak ediyorsanız Network üzerine aratın google da temelden başlayarak internet ağının nasıl örüldüğünü hangi cihazların kullanıldığını, hangi kablolama sistemlerinin olduğunu, dar boğazlarını vs araştırınız. ISP lerin daha ucuza getirip daha pahalıya satabilmek için ne taklalar attığını, ülkelerin birbiri ile olan bağlantı hızlarını ve miktarlarını, video barındıran sitelerin yoğunluklarını her ülkeye özel hız ve kota uyguladıklarını ve binlercesini öğrenebilirsiniz.
Örneğin Elbette fast Türkiyede bir bilgisayarda tutuyorsa videolarını yurtdışına çıkmayacağı için bağlantınız daha sıkıntısız olacaktır. Bunun gibi bir sürü parametre bağlantınızı rahatlatabilir birinde rahat gelen bir bilgi diğerinde yarım saate gelebilir.

Kullanıcı avatarı
muratates1973
3

tengildet yazdı:
Pzt Ara 20, 2021 4:36 pm
Ayrıca videonun bulunduğu sunucuya bağlı insan sayısı artınca oradaki internet ve diğer kaynaklarda bölünür ve yine yanıt süresi uzar kalite düşer vs vs vs.
Başka bir yerdende olsa izleyebildiğinize sevindim.
fast tv nin kaynağı ile diziyo nun kaynağı aynı mı? Yani ikiside aynı bilgisayardamı bulunduruyor videolarını
yada aynı ülkede mi? Yukarıdaki mesajımda olabilecekleri sıraladım daha bunlara onlarca sorun eklenebilir. Eğer merak ediyorsanız Network üzerine aratın google da temelden başlayarak internet ağının nasıl örüldüğünü hangi cihazların kullanıldığını, hangi kablolama sistemlerinin olduğunu, dar boğazlarını vs araştırınız. ISP lerin daha ucuza getirip daha pahalıya satabilmek için ne taklalar attığını, ülkelerin birbiri ile olan bağlantı hızlarını ve miktarlarını, video barındıran sitelerin yoğunluklarını her ülkeye özel hız ve kota uyguladıklarını ve binlercesini öğrenebilirsiniz.
Örneğin Elbette fast Türkiyede bir bilgisayarda tutuyorsa videolarını yurtdışına çıkmayacağı için bağlantınız daha sıkıntısız olacaktır. Bunun gibi bir sürü parametre bağlantınızı rahatlatabilir birinde rahat gelen bir bilgi diğerinde yarım saate gelebilir.
ya tamam hemen kızma 😊 kötü bir niyetim yoktu eyvallah tamam anladım . Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

bizde kızma olmaz. Yanlış ifade ettiysem kusura bakmayın. Sadece durumu anlatmaya çalıştım.
:)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tengildet mesajı için:
muratates1973

Kullanıcı avatarı
Aguney
2
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen Aguney »

Merhaba. Next Mybox/Mediabox 4k Android Tv Box kullanıyorum. Seyirturk uygulamasını bu cihazda sorunsuz kullanıyordum. Bugün cihaza android güncellemesi geldi. Guncellemeden sonra uygulamayı açamıyorum. Anasayfaya gelip birden atıyor uygulamadan. Sildim, yeniden yükledim ama düzelmedi. Şimdiden teşekkürler.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Aguney mesajı için:
tengildet

Kilitli