seyirTURK Android sorunlarını buradan paylaşalım.

seyirTURK Android Telefon uygulaması hakkındaki paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4
Teşekkür etti: 2333 kez

Re: seyirTURK Android sorunlarını buradan paylaşalım.

Mesaj gönderen tengildet »

Kaptan yazdı:
Cmt Haz 27, 2020 11:14 pm
Merhaba,ben flim ve dizileri tv.boxdan izliyorum,fakat seyirturk flimleri başlayınca player stop,ileri geri sarma butonları ve flim süre cizgisi kayboluyor.neden acaba,? Bu durum kodi ile izlerken olmuyor ...cevap çözüm için şimdiden teşekkürler. :cola
Tam olarak anlayamamakla beraber:

1. Film ve dizi izlerken oynatıcı barının gizlenmesi oynatıcılarda normal bir durum, seyirTURK tede böyle. Onun kaybolması demek stop butonunu, ileri geri butonlarını kullanamamanız anlamına gelmiyor. Sağ ve sol tuşları ile ileri geri sarabilir, aşağı yukarı ve orta tuş ile kaybolan barı geri getirebilir ve durdurabilirsiniz. Eğer sizde böyle olmuyorsa box ile ilgili bir sıkıntınız söz konusu olabilir.

2. Kodidede durum aynıdır, ondada film veya dizi izlerken oynatıcı barı kaybolur, kumandada tuşa bastığınızda geri gelir. Evet Android uygulamamızdada böyle durum.

3. Yada şunumu demek istediniz acaba, film veya dizi oynamaya başladıktan sonra tuşlar aktif değil ileri geri gidemiyorum veya durduramıyorum? Bu daha garip bir durum olacak bizim için.

Biraz daha açabilirseniz sorununuzu sevinirim.

Bu arada boxın modeli nedir? Android sürümü nedir?
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti tengildet mesajı için:
Turan_Turkaz
Değerlendirme: 1.54%
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
Kaptan
4
Teşekkür etti: 0

Mesaj gönderen Kaptan »

Merhaba,tv box kullanırken fare kullanıyorum,sorunu anlattığınız gibi cihazın kendi uz.kumandası ile çözdüm.Tuşlara basınca oynatıcı açığa çıkıyor ordan stop ileri yapıyorum...cihazım hiremco-Exn10..4k..4gb ram..android 9.0,,64 gb hafıza...güzel hızlı..fiber internette 2.4 ve 5.0 ghz hıza ayarlanabiliyor.Teşekkür ederim.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Kaptan mesajı için:
Turan_Turkaz

Kullanıcı avatarı
hakan2200
3
Teşekkür etti: 48 kez

Mesaj gönderen hakan2200 »

Şöyle bir sorunum var :)
Bazen Adult bölümden çıkmayı unutup, başka uygulamaya geçiyorum.
Tv izliyorum vs. Sonrasında seyirtürk tekrar açıyorum direkt en son kaldığım adult bölüm karşıma geliyor.
uygulama dışına çıktığımızda, program kaldığımız yerden değil de , ana sayfadan başlayabilse çok güzel olur.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti hakan2200 mesajı için:
Turan_Turkaz

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

hakan2200 yazdı:
Prş Tem 02, 2020 7:43 pm
Şöyle bir sorunum var :)
Bazen Adult bölümden çıkmayı unutup, başka uygulamaya geçiyorum.
Tv izliyorum vs. Sonrasında seyirtürk tekrar açıyorum direkt en son kaldığım adult bölüm karşıma geliyor.
uygulama dışına çıktığımızda, program kaldığımız yerden değil de , ana sayfadan başlayabilse çok güzel olur.
Ama bu seyirTURK ün bir özelliği değilki? Androidde tam çıkış yapmazsanız arka planda çalışmaya devam eder. Bu durumdada kaldığınız yer esastır. Ama bakalım bir şey yapabilirmiyiz.

Peki siz adultta iken nasıl başka programa geçiyorsunuz yani geri tuşuna basarak seyirTURK ten nasıl çıkıyorsunuz? Eğer ana menu tuşuna basarak programlardan çıkma alışkanlığınız varsa oda kötü, rami kısa sürede zora sokabilirsiniz.
Turan_Turkaz
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
hakan2200
3

Sony Televizyonlarda, geri tuşuna basmadan, bir çok şekilde uygulamadan başka bir yere geçiş yapabiliyorsunuz.
Home tuşu, Uygulamalar tuşu, TV kanalları tuşu vs. Uygulama arka planda en son kaldığı yerde bekliyor.
söylediğiniz gibi uygulamadan kaynaklı değil, Android çalışma sisteminden kaynaklı.

ayrıca şöyle bir sıkıntı da var.
Adult bölüme şifre ile girmek istediğimizde şifre yan tarafta (alttaki resimde solda) daha önceden girildiği için görünüyor. sürekli sağ taraftan geçmişi temizle yapmak gerekiyor.

Resim
Turan_Turkaz

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

hakan2200 yazdı:
Prş Tem 02, 2020 8:28 pm
ayrıca şöyle bir sıkıntı da var.
Adult bölüme şifre ile girmek istediğimizde şifre yan tarafta (alttaki resimde solda) daha önceden girildiği için görünüyor. sürekli sağ taraftan geçmişi temizle yapmak gerekiyor.

Resim
sizin tv nizin özelliğini nasıl değiştiebiliriz, history tutuyorsa :) nasıl müdahale edilebilir? yani o kısım bize ait değil klavyenin tarihçesini tutuyor sisteminiz. mecburen temizleyeceksiniz her defasında. Bence sony ye yazın kalvye tarihçesini isteğe bağlı yapsınlar. En azından önerin.
Turan_Turkaz

Kullanıcı avatarı
hakan2200
3

insan ekranında gördüğü herşeyi, herkezde de aynı görüldüğünü sanıyor.
Tv den kaynaklı olabileceği aklıma gelmedi. :)
Bilgilendirme için teşekkürler.
tengildetTuran_Turkaz
Değerlendirme: 3.08%

threedee
3
Teşekkür etti: 3 kez

Mesaj gönderen threedee »

Belki cok spesifik olacak ama, IPTV favorilere eklenen streamlerde zapping yapmak icin bir sag tus, bir OK yaparak bir sonraki kanala gecebiliyorum. Ama belli bir kanalda takiliyor. Sanirim 8.-10. kanal arasi, ileri gitmiyor, ayni kanali tekrar aciyor.

Ek olarak belki tek tusla ilerleme imkani sunabilirseniz guzel olur.

Sevgiler.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti threedee mesajı için:
Turan_Turkaz

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4

threedee yazdı:
Prş Tem 02, 2020 9:40 pm
Belki cok spesifik olacak ama, IPTV favorilere eklenen streamlerde zapping yapmak icin bir sag tus, bir OK yaparak bir sonraki kanala gecebiliyorum. Ama belli bir kanalda takiliyor. Sanirim 8.-10. kanal arasi, ileri gitmiyor.

Sevgiler.
hayır orada olması gereken şu,
kanal değiştirmenin 2 yolu var:

1. yukarı yada aşağı tuşlarına basarak ekrana logolar gelmeden zap yapmak,
2. Sağ yada Sol tuluna basarsanız ekranda tv oynarken logolar gelir ve sağ sol tuşlarıyla dilediğiniz logonun üzerine gelip OK tuşuna basarak kanal değiştirmek.

Sizin dediğiniz şekilde zaten anlamsız zap yapmak, kodlardada öyle bir şey yok.

YADA sağ tuşa basıyorum logolar geliyor 8. yada 10. kanala geldiğimde artık hareket etmiyor sağ ve sol tuşlarla mı demek istiyorsunuz? Ama bunu şimdi denedik takılma yok bizde (Mi box s 4k)
threedeeTuran_Turkaz

threedee
3
Teşekkür etti: 3 kez

Mesaj gönderen threedee »

1. yukarı yada aşağı tuşlarına basarak ekrana logolar gelmeden zap yapmak,
-Bunu denememistim tesekkurler.
YADA sağ tuşa basıyorum logolar geliyor 8. yada 10. kanala geldiğimde artık hareket etmiyor sağ ve sol tuşlarla mı demek istiyorsunuz? Ama bunu şimdi denedik takılma yok bizde (Mi box s 4k)
Evet o sekilde zap yapmak mantiksiz, ama simdi tekrar denedim tam 9. kanalda tek sag calismiyor... 2 kez basmak gerekiyor. 9. kanaldaki kanali sildim, yerine gelen kanalda da ayni sey oluyor.

Onemsiz bir ayrinti suan yukari asagi tusunu ogrenince (yukari asagi tusunda 9'dan sonra oyle bir problem yok), ama yine de oyle garip birsey oldugunu belirtmek istedim.

NVIDIA Shield TV Pro
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti threedee mesajı için:
tengildetTuran_Turkaz

Kilitli