Animeler - Animasyonlar Karmaşası ve Potansiyel

Kullanıcı avatarı
vista1
2
Teşekkür etti: 0

Animeler - Animasyonlar Karmaşası ve Potansiyel

Mesaj gönderen vista1 »

Arkadaşlar animeler için ayrı bir kategori olmasının düzen açısından daha iyi olacağını düşünenlerdenim.. Android TV OS kullanan boxlar ve TV'ler için herhangi bir anime izleme uygulaması bulunmuyor.. Yani bu şekilde bi düzen getirildiğinde bu konuda tek olacak seyirTURK.. Ayrıca "turkanime" gibi şu an animelerin asıl online izleme kaynağınında eklenmesi bu açıdan da çok iyi olacaktır..

Dediğim gibi kesinlikle Android TV OS'lar için herhangi bir türkçe altyazılı kaynak bulunmuyor.. Yani seyirTURK animeler içinde düzenlendiğinde herhangi bir alternatifide bulunmayacak. Crunchyroll gibi yurtdışı kaynaklı bi servisin bile doğru düzgün türkçe altyazılı kaynak olmamasına rağmen hemde 45 TL minimum aylık ücretle (çok çok azda olsa) türk kullanıcısının bulunması bu konudaki açığın ne kadar fazla olduğunu anlatmaya yeter diye düşünüyorum. Özellikle düzgün hazırlanmış ve anime açısından iyice beslenmiş bir seyirTURK'ün bu konudaki potansiyelini bir düşünün lütfen..

Not: Normal android için anime izleme uygulamaları bulunuyor fakat bunların kullanımı aşırı derecede rahatsız edici kumanda ile. Ayrıca içindeki seçenekler çok az.. TV OS kullananların herhangi bi uygulaması bulunmuyor..

Kullanıcı avatarı
deşarj
4
Teşekkür etti: 512 kez

Re: Animeler - Animasyonlar Karmaşası ve Potansiyel

Mesaj gönderen deşarj »

Bu şekilde bir kategorilendirme olabiliyorsa çin,japon ve kore dizileri de ayrı kategorilendirilsin.Böylelikle yeni çıkan diziler bölümü de rahatlar.
Samsung 55MU9000 Smart TV-1 Adet 90 lık sabit çanak-Mibox S 4K-Homatics Box R 4K-Netflix-Disney+ Prime Video-Real Debrid

Kullanıcı avatarı
vista1
2

Mesaj gönderen vista1 »

karagoz yazdı:
Cmt Nis 10, 2021 2:26 pm
Bu şekilde bir kategorilendirme olabiliyorsa çin,japon ve kore dizileri de ayrı kategorilendirilsin.Böylelikle yeni çıkan diziler bölümü de rahatlar.
Ben örnek olarak netflix in android uygulamasının baz alınması taraftarıyım.. Orda bile animasyonlar ile animeler bölümü ayrı durumda.. Ama kore ç.in japon dizileri direk uygulama içerisinde ayrı değil.. Animelerin izleyici açısından büyüklüğü dahi burdan anlaşılabiliyor.. Ülke ülke dizilerin ayrılması güzel olsada uğraştırıcı fakat animelerin düzeni belli.. normalde çin animesi japon animesi kore animesi diye de animeler ayrılabilir.. Ama bunun olması hem uğraştırıcı hem zor.. O yüzden ben direk ayrı bi kategori olarak animelerin olmasını istiyorum..

Kullanıcı avatarı
deşarj
4

Mesaj gönderen deşarj »

Yanlış anlaşıldım.Ben çin japon kore dizileri hepsi bir arada tek bölümde ayrılsın dedim,animelerde dahil olabilir.Ayrılsın ki benim gibi diğer ülke dizilerini tercih edenler yeni çıkan dizler bölümünü daha rahat takip edebilirler.
Samsung 55MU9000 Smart TV-1 Adet 90 lık sabit çanak-Mibox S 4K-Homatics Box R 4K-Netflix-Disney+ Prime Video-Real Debrid

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4
Teşekkür etti: 2333 kez

Mesaj gönderen tengildet »

karagoz yazdı:
:) dizilere girip oradan ülke seçebilirsiniz, sadece sıraladığın ülkeler değil yüzlerce ülke var :)
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
tengildet
Site Admin
4
Teşekkür etti: 2333 kez

Mesaj gönderen tengildet »

vista1 yazdı:
Cmt Nis 10, 2021 2:06 pm
Arkadaşlar animeler için ayrı bir kategori olmasının düzen açısından daha iyi olacağını düşünenlerdenim..
Sistemdeki kategorilendirmeleri IMDB nin kategorilerinden aldığımız için ANİME diye bir sınıflandırmamız olamıyor, çünkü IMDB anime ve mangalarıda animasyon içinde sayıyor. Bu durumdada Türler kısmında Animasyon kısmına bakabilirsiniz.

Yazınızın geri kalanındaki bilgilendirmeler içinde teşekkürler. Mutlaka değerlendireceğiz.
bizim kadınlarımız: / korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle / anamız, avradımız, yarimiz Nazım Hikmet Ran

Kullanıcı avatarı
deşarj
4

Mesaj gönderen deşarj »

tengildet yazdı:
Cmt Nis 10, 2021 4:09 pm
karagoz yazdı:
:) dizilere girip oradan ülke seçebilirsiniz, sadece sıraladığın ülkeler değil yüzlerce ülke var :)
Benim için no problem ustam.Yeni çıkan dizler bölümüne bir bakıyorum bazen onlarca anime ve kıyamet gibi kore ve türevi diziler dolmuş kalmış benim o günün içersinde çıktığını bildiğim diziyi ara ki bulasın.Allahtan vip üyeyim de uygulamayı ilk açışta favori dizilerimin çıktığı eklendiği bildirimi geliyor.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti deşarj mesajı için:
tengildet
Değerlendirme: 1.54%

Kullanıcı avatarı
vista1
2

Mesaj gönderen vista1 »

tengildet yazdı:
Cmt Nis 10, 2021 4:12 pm
vista1 yazdı:
Cmt Nis 10, 2021 2:06 pm
Arkadaşlar animeler için ayrı bir kategori olmasının düzen açısından daha iyi olacağını düşünenlerdenim..
Sistemdeki kategorilendirmeleri IMDB nin kategorilerinden aldığımız için ANİME diye bir sınıflandırmamız olamıyor, çünkü IMDB anime ve mangalarıda animasyon içinde sayıyor. Bu durumdada Türler kısmında Animasyon kısmına bakabilirsiniz.

Yazınızın geri kalanındaki bilgilendirmeler içinde teşekkürler. Mutlaka değerlendireceğiz.
Animelerin IMDB si farklı.. https://myanimelist.net/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti vista1 mesajı için:
tengildet
Değerlendirme: 1.54%